Rehabilitacja jest procesem, który rzadko jest prosty i szybki. Czasem powrót do pełnej sprawności okazuje się bardzo trudny i wymagający wielu wyrzeczeń. Potrzebne jest dużo cierpliwości, motywacji i zaangażowania, zarówno od strony pacjenta, jak i rehabilitanta. Są sposoby na to, by usprawnić i przyspieszyć proces rehabilitacji.
Czym jest kinesiotaping?
Jest to działanie polegające na oklejaniu różnych części ciała kolorowymi plastrami. Dzięki temu można zmniejszyć odczuwany przez pacjenta ból lub zapobiec odniesieniu przez niego kontuzji. Dlatego właśnie z taśm do oklejania tak często korzystają nawet największe gwiazdy sportu. Naklejone taśmy można nosić kilka lub kilkanaście dni bez przerwy, aż do momentu ich odklejenia od skóry.
Działanie kinesiotapingu
Odpowiednio naklejone taśmy zmniejszają nacisk na receptury skórne, co znacząco wpływa na zmniejszenie odczuwanego przez pacjenta bólu. Dlatego taśmy mogą pomóc pacjentom pourazowym, zmagającym się z bólami kręgosłupa oraz reumatyzmem.
Przyklejanie taśm bardzo zmniejsza napięcie mięśniowe, toteż doskonale nadaje się, by przynieść ulgę naciągniętym i nadwyrężonym nerwom, co może przyspieszyć powrót do pełnej sprawności. Co ciekawe, kinesiotaping świetnie sprawdzi się również w zwalczaniu tak błahej dolegliwości, jaką są nocne skurcze mięśni.